Technik elektryk dla dorosłych

Ciężko wyobrazić sobie życie bez prądu. W każdym mieszkaniu, domu, czy miejscu pracy korzysta się z energii elektrycznej. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest praca elektryka, gdy tylko dojdzie do jakiejkolwiek awarii czy przerwy w dostawie prądu. Specjaliści z tej dziedziny projektują, montują, konserwują i naprawiają instalacje elektryczne, dbając o to, by wszystko działało sprawnie i było bezpieczne.

Wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników z tego obszaru. Osoby, które mają uprawnienia, mogą przebierać w ofertach pracy. Zawód technik elektryk dla dorosłych to szansa, by zdobyć perspektywiczne zatrudnienie, dobre zarobki i możliwości rozwoju.

Technik elektryk dla dorosłych – dla kogo?

Technik elektryk to kwalifikacyjny kurs zawodowy, który polecany jest osobom dorosłym, którzy chcą kontynuować naukę na praktycznym kierunku, a także poszukują możliwości przekwalifikowania się lub podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Jeśli czujesz, że obecna posada Cię nie zadowala i masz predyspozycje w tej dziedzinie, rozważ opcję zapisania się na szkolenie. W 1,5 roku zyskasz nowy, przyszłościowy zawód. 

Kurs jest odpowiedni zarówno dla tych, którzy mają już doświadczenie w pracy z instalacjami elektrycznymi i chcą formalnie potwierdzić swoje umiejętności, jak i dla nowicjuszy wiążących swoją przyszłość z tym obszarem zawodowym. 

W tej branży sprawdzają się osoby, które wykazują zdolności techniczne – potrafią czytać plany i schematy, wykazują umiejętność diagnozowania problemów i rozwiązywania usterek. Ważna jest także dbałość o szczegóły, analityczne myślenie i sprawność manualna. Jest to zawód, który wymaga odpowiedzialności – zadania muszą być wykonywane skrupulatnie z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Sukces osiągają osoby, które są ambitne, żądne wiedzy, chcą się rozwijać i śledzą nowości technologiczne, są otwarte na nowości branżowe. 

Technik elektryk zaocznie – kwalifikacje

Uprawnienia elektryka mogą zdobyć osoby bez średniego wykształcenia. Po ośmiu miesiącach nauki i zdaniu egzaminu uzyskują kwalifikacje ELE.02, pozwalające na montaż, uruchamianie i konserwację instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Po tym etapie możliwe jest uzupełnienie edukacji i zdobycie tytułu technik elektryk. Kwalifikacje z zakresu ELE.05 koncentrują się na eksploatacji, diagnostyce i konserwacji maszyn, urządzeń oraz instalacji elektrycznych. Obejmują działania związane z utrzymaniem urządzeń w ruchu, monitorowaniem ich pracy, diagnostyką usterek oraz prewencyjną konserwacją. Jednakże należy pamiętać, że przy tym stopniu wymagane jest także skończenie szkoły ponadpodstawowej. 

Technik elektryk online – jak wygląda nauka?

Zapisując się na kurs technik elektryk zaocznie, uczestnicy uzyskują wiedzę teoretyczną, używając wygodnych platform e-learningowych. Webinary odbywają się w czasie rzeczywistym. Możliwe jest też odtwarzanie zamieszczonych materiałów o dowolnej porze. Dzięki temu zyskuje się dostęp do wiedzy z każdego miejsca, w którym można korzystać z internetu. Poza zajęciami teoretycznymi należy też odbyć zajęcia praktyczne w dowolnie wybranym zakładzie. 

Kurs Technik elektryk prowadzony jest przez specjalistów, którzy nie tylko odznaczają się doskonałą znajomością branżowej tematyki i umieją przekazywać wiedzę w przystępny sposób, ale też znają praktyczne aspekty zawodu. Program przedmiotów dostosowany jest do aktualnych trendów i wymagań rynku pracy. 

Technik elektryk policealnie – perspektywy zawodowe

Dyplom technik elektryk otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych. Specjaliści z tego zakresu mogą pracować w firmach budowlanych i usługowych, instytucjach publicznych, przedsiębiorstwach przemysłowych, branży energetycznej,  czy też firmach zajmujących się automatyką, wykonując prace związane z instalacją i utrzymaniem systemów automatyki przemysłowej oraz inteligentnych systemów zarządzania budynkami. Osoby, które mają predyspozycje do zarządzania swoją firmę i chcą działać niezależnie, mogą też postawić na samozatrudnienie. 

Scroll to Top